PHOMI MMC – flexi stavebné materiály

Phomi prináša na trh nový, úsporne energetický stavebný materiál, používaný na obklady a dekorácií budov. Spôsob použitia PHOMI flexi materiálov je celkom odlišný od tradičných dekoratívnych stavebných materiálov. Správne použitie flexi materiálov môže efektívne znižovať a odstraňovať problémy a vady spojené so zlým používaním či nesprávnou aplikáciou materiálov.


Vlastnosti a využitie materiálov

Využitie PHOMI flexi materiálov je možné na nátery farbou, na dlaždice, hliníkové a terakotové panely, ako i na iné tradičné dekoratívne materiály. Sú recyklovateľné, vyvinuté v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami, technológiami a bezpečnosťou, dlhou trvanlivosťou a nízkym obsahom uhlíka. Phomi flexi materiály sa vyrábajú z cementu, horskej múčky, žltej hliny, vápennej hliny, červenej hliny a carclazytu. Spolu s fotoizomerizáciou a teplotným profilom sa suroviny menia v modifikovanú hlinu, ktorá sa okamžite môže používať.


Meníme odpad na poklad

Po viac ako tridsiatich pracovných postupoch majú neporovnateľne lepšie vlastnosti v porovnaní s inými tradičnými stavebnými dekoratívnymi materiálmi. Hrúbka Phomi flexi materiálov je iba 2-4 mm a hmotnosť 3-6 kilogramov. Sú ľahké, šetria množstvo pracovnej sily, okrem toho sú aj odolné voči otrasom a nárazom. Trvanlivé a odolné aj voči kyselinám a nárazom a pritom priedušné. Výhody Phomi fexi materiálov – pohodlná doprava, rýchla aplikácia, žiaden stavebný odpad. Pri aplikácii na vonkajšie priestory by teplota steny nemala kolísať od mínus 5 do plus 40 stupňov Celzia po dobu 24 hodín a nemali by sa aplikovať v čase priameho žiarenia slnka na stenu. Nie je vhodné aplikovať pri snehových víchriciach, veternom a daždivom počasí. Stenu je potrebné očistiť od prachu, špiny a mastnoty. Aplikácia sa môže uskutočňovať na cementové povrchy, staré obklady, na steny, kde je stará maľba.